Przeskocz do treści

„O nadziei w Dniu Papieskim” – Zaproszenie

16 października 2019r. o godzinie 10.30 na Jasnej Górze w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie pn.  „O nadziei w Dniu Papieskim” mające na celu upamiętnienie istotnych dla Częstochowy,  a ze względu na charakter Jasnogórskiego Sanktuarium jako duchowej stolicy Polski także dla całego narodu polskiego wydarzeń z czerwca 1979 roku.


W ramach spotkania zostanie zaprezentowana  mobilna wystawa fotografii  "Co nam zostało z tamtych dni - Jan Paweł II na Ziemi Częstochowskiej w 1979 roku", podsumowanie konkursu plastycznego dla przedszkolaków "Jan Paweł II w życiu naszej rodziny" i literackiego dla młodzieży "Czerwcowe dni w 1979 roku moich bliskich z Janem Pawłem II w Częstochowie" oraz  zostaną wyświetlone najciekawsze filmy "Przeciw niesprawiedliwości".


Wyjątkowym wydarzeniem będzie spektakl w wykonaniu przedszkolaków Przedszkola Publicznego z Oddziałem Integracyjnym im. Małego Księcia we Wręczycy Wielkiej nagrodzony grand prix w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym poświęconym Karolowi Wojtyle, Janowi Pawłowi II.

 Jasnogórskie spotkania będzie stanowiło podsumowanie wszystkich działań aktywnych uczestników projektu w obszarze tematyki papieskiej.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *